Polsko-Amerykańskie Klinki Serca
O nas

O nas

Najlepsi kardiolodzy w Polsce

W sieci oddziałów kardiologicznych Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, w tym kardiologii inwazyjnej, kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej Polsko-Amerykańskich Klinik Serca leczeni są pacjenci z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego, w tym z ostrym zawałem serca. Placówki współpracują z systemem opieki ratunkowej szpitali wojewódzkich i powiatowych, uzupełniając sieć ratownictwa medycznego. Na co dzień pracuje w nich ponad 300 wybitnych kardiologów, kardiochirurgów i chirurgów naczyniowych.

PAKS – amerykańska jakość w polskiej kardiologii

Technika i organizacja zabiegów, a także przyjęte schematy leczenia są niedostępne w wielu innych specjalistycznych placówkach w kraju. Wyróżniają się wysokim stopniem innowacyjności, m.in. stosowane są zabiegi planowe na bazie jednodniowej hospitalizacji oraz kompleksowe leczenie miażdżycy wszystkich naczyń. Połączenie najnowszych rozwiązań medycznych powszechnie dostępnych do niedawna wyłącznie w USA z wysokimi kwalifikacjami i profesjonalizmem polskiej kadry medycznej zaowocowało stworzeniem wyspecjalizowanej sieci klinik sercowo-naczyniowych: Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Lekarze pracujący na oddziałach PAKS udzielają konsultacji w zespołach poradni specjalistycznych działających przy Klinikach. W zasięgu każdego pacjenta korzystającego z usług grupy American Heart of Poland znajdują się poradnie:

  • kardiologiczne,
  • kardiochirurgiczne,
  • chirurgii naczyniowej,

a także poradnie:

  • chirurgii ogólnej, proktologiczna, chorób wewnętrznych i przewodu pokarmowego.

Specjalistyczne badania diagnostyczne, wykonywane w placówkach, pozwalają na szybkie i dokładne rozpoznanie patologii serca i naczyń krwionośnych, ośrodkowego układu nerwowego, jamy brzusznej, miednicy, kręgosłupa i stawów. Zakres badań obejmuje m.in. rezonans magnetyczny, tomografię komputerową, badanie EKG, echokardiografię test wysiłkowy, Holter EKG, badania endoskopowe.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca w liczbach

0+

zabiegów kardiologicznych

0+

zabiegów koronarografii

0+

zabiegów koronaroplastyki

0+

procedur chirurgii naczyniowej

0+

procedur chirurgii ogólnej

0+

kardiochirurgicznych

Biuro obsługi spółki
ul. Francuska 34
40-028 Katowice
Call Center
801 502 302